Architektura wnętrz – jakie trendy w roku 2020?

Każdego roku zmieniają się gusta Polaków jeżeli chodzi o zaaranżowanie wnętrz – czy to mieszkania czy domu. Jak to wygląda w roku 2020? Jakie trendy nas czekają? Może jakieś tendencje odejdą w zapomnienie? Sprawdziliśmy to za was. Oto nasza lista najważniejszych zmian w trendach wnętrzarskich w roku 2020.

Zacznijmy od przytulnych wnętrz. Tak jest! W zapomnienie odejdzie ascetyczny minimalizm i chłodne kolory. Czas na przytulność, pełne ciepła wnętrza, taki wystrój, w którym będziemy się czuć bezpiecznie, gdzie znajdziemy schronienie oraz możliwość relaksu. Należy postawić na miękkie tkaniny, w wielu różnych postaciach i barwach. Puchowe poduszki, mięsiste zasłony, cieplutki dywany – to nas czeka. Relaks, wygoda i błogość. Takie wystroje świetnie wkomponowują się w szwedzką filozofię szczęścia, a więc hygge. Chwile spędzone w domu zgodnym z hygge będą pełne niezwykle przyjemne i to bez względu jaką mamy aktualnie pogodę na zewnątrz. Kolejny trend to naturalność. Przyroda w domu będzie niezwykle ważna – chociażby namiastka obcowania z przyrodą będzie mile widziana. Kamień, korek, wiklina, naturalne drewno będą odpowiednimi materiałami do wykończenia mieszkania czy domu. Taki trend wprowadza atmosferę luksusu, nowoczesności i przede wszystkim naturalności, a ponadczasowe naturalne materiały idealnie będą współgrać z tymi nowoczesnymi, tworząc ciekawe i niespotykane stylizacje. Naturalność jest piękna, dlatego w szczególności taki trend nas cieszy.

Geometria również będzie i jest już w cenie. Tak to już jest, że to co było modne przed laty wraca do nas jak bumerang, ale zwykle w lepszym, nowszym wydaniu. Nie inaczej jest teraz. Powracamy do geometrycznych form oraz idealnych symetrii. Taki styl jest idealną przeciwwagą dla osób, które nie lubią naturalności i niepowtarzalności. Taki wystrój będzie idealny dla osób lubiących uporządkowaną i harmonijną przestrzeń. Ważne będą detale oraz wszelkie dodatki o geometrycznych kształtach, ale również odpowiednie tapety, meble, lusterka, krzesła czy uchwyty w meblach. Jednym zdaniem to ważne będzie wszystko. Należy skupić się na ogóle jak i szczególe. Odpowiednie przemyślenie i zaplanowanie pozwoli na wyłonienie nawet z najgorszego wnętrza, świetnej i nowoczesnej przestrzeni, w której będziemy mieszkali. Odpowiednie barwy – naturalność z akcentem – to kolejny trend, który zagości w naszych domostwach w najbliższym roku. Kolory ziemi od jakiegoś czasu są z nami i zostaną na nieco dłużej. Ich nowszym dopełnieniem będą odpowiednio przydymione odcienie wina czy klasycznego koloru niebieskiego. Ważne będą również koralowe, brzoskwiniowe czy musztardowe akcenty. Ożywią one każde wnętrze, a ich odpowiednie dobranie nie przytłoczy całościowego efektu. Na salony wraca również kolor czerwieni, który ociepla wnętrza i koi zmysły.